• Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Przytul się do drzewa"

     • Dzieci z klasy "0" zaangażowały się w ogólnopolską kampanię "Przytul się do drzewa". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Przedszkolaki wyszły na zewnątrz, przytuliły się do drzewa, okazując mu swoją miłość. Zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, przesłane następnie, drogą elektroniczną, do Strażników Lasu. Dzieci udowodniły, że losy drzew nie są im obojętne i sprzeciwiają się celowemu podpalaniu lasów.

     • Przygotowania do jesieni w przedszkolu

     • W poniedziałek dzieci brały udział w szkolnej jesiennej sesji zdjęciowej. Dekoracja nawiązywała do nadchodzącej pory roku...

      Już niedługo przedszkolaki pójdą szukać oznak jesieni w przyrodzie.

     • SAMORZĄD UCZNIOWSKI wybrany!

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Orzechówce wybrali swój Samorząd na rok 2023/2024.

      Przewodnicząca - Magdalena Wojnar kl. VIII

      Zastępca - Szymon Mrozek kl. VI

      Sekretarz - Zuzanna Szmyd kl. IV, Szymon Kuśnierczyk kl. V

      Skarbnik - Kornel Fic kl.VI

      Członkowie - Amelia Janiszkiewicz kl. VI, Martyna Błaż kl. VII, Filip Szuba kl. VII

      Życzymy wielu ciekawych pomysłów i owocnej współpracy!

     • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

     • 14 września br. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, którą wzorem ubiegłych lat zorganizowała biblioteka szkolna i nauczyciele języka polskiego. W przygotowania włączyli się uczniowie oraz inni nauczyciele.

      Razem przenieśliśmy się  nad Niemen do rodziny Korczyńskich i Bohatyrowiczów.

      Przy okazji tego wydarzenia zorganizowano warsztaty plecenia wianków.

      Wspólne czytanie klasyki polskiej literatury łączy naszą społeczność szkolną i przypomina o ważnych dziełach, które warto znać.

     • Spotkanie z Policją

     • 13 września br. Uczniowie klas I-III mieli spotkanie z przedstwicielami Policji z Jasienicy Rosielnej. 

      Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze i w szkole.

     • Nowy rok szkolny rozpoczęty!

     • "Nauka to pokarm dla rozumu"

      (Lew Tołstoj)

      4 września 2023 r. uczniowie po wakacjach wrócili do szkoły. Czas wypoczynku dobiegł końca, pora na pracę i naukę. Jedno i drugie może być źródłem satysfakcji i dawać radość z pogłębiania wiedzy oraz rozwijania talentów.

      Wszystkim życzymy powodzenia!

     • Wakacje!!!

     • Nadeszły wakacje - czas relaksu i odpoczynku od szkolnych obowiązków.

      Wszystkim uczniom życzymy miłych, słonecznych, pożytecznie spędzonych wakacji i powrotu w nowym roku szkolnym z "naładowanymi akumulatorami", zaś nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za włożony trud w nauczanie i wychowanie naszych uczniów.

      Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!!!

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     •       23 czerwca zakończyły się zajęcia dydaktyczne dla uczniów Naszej Szkoły. Były podsumowania, wyróżnienia, nagrody - a było ich sporo!

      Najlepsi uczniowie zostali wpisani do "Złotej Księgi".

     • Pożegnanie uczniów klasy VIII

     • 22 czerwca pożegnaliśmy uczniów klasy VIII. Towarzyszyli nam w tej uroczystej chwili: pan Adam Śnieżek - poseł na Sejm RP, pani Urszula Brzuszek - Wójt Gminy Jasienica Rosielna, księża parafii Orzechówka - ks. Proboszcz Wojciech Szmuc i ks. Jacek Teichman, pan Adolf Kuśnierczyk - sołtys naszej miejscowości - byliśmy zaszczyceni, było nam bardzo miło!

      W tym dniu Pani Wójt wręczyła stypendia dla najzdolniejszych uczniów.

      Nagrodą Fundacji BUCZEK został wyrózniony Patryk Śnieżek.

      Klasa VIII na zakończenie szkoły przygotowała piękną część artystyczną, która łączyła świat dzieciństwa - który już na nimi - z przyszłością, w którą wkraczają.

      Absolwentom życzymy realizacji marzeń i sukcesów w nowych szkołach!!!

      "Szczęśliwej drogi, już czas..."

     • "Finał finałów" - Konkurs na Najlepszego Sportowca Roku Szkolnego 2022/23 rozstrzygnięty.

     • 22-go czerwca, podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia szkoły przez klasę VIII, wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy zdobywcom trzech pierwszych miejsc w Konkursie na Najlepszego Sportowca Roku Szkolnego 2022/23. Podium wyglądało następująco:

      I miejsce - Łukasz Płonka II miejsce - Martyna Błaż III miejsce - Marcin Płonka. GRATULACJE!!!

      Konkurs wznowiony został po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Trwał przez cały rok szkolny, wzięło w nim udział 44 uczniów z klas III - VIII, którzy zdobywali punkty, biorąc udział w różnego rodzaju zawodach sportowych i bijąc szkolne rekordy lekkoatletyczne. W pierwszej 10-ce znaleźli się jeszcze:

      IV miejsce - Aleksander Nykiel V miejsce - Karol Masłyk VI miejsce - Oskar Kuśnierczyk Vll miejsce - Emila Janiszkiewicz VIII miejsce - Katarzyna Płonka IX miejsce - Patryk Śnieżek X miejsce - Anita Kielar. Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Elżbieta Wolańska

     • Słodkie zakończenie nauki w klasie VII

     • Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy VII postanowili jeszcze raz spròbować swoich sił w przyrządzaniu słodkości. Tym razem przygotowali gofry. Podczas pieczenie pysznego deseru uczniowie wykonywali przepis według instrukcji w języku angielskim. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach!

     • Ostatnie zmagania sportowców w tym roku szkolnym.

     • 1-go czerwca poznaliśmy wyniki Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym klas IV-VI. W kategorii dziewcząt kolejność była następująca: I miejsce - Martyna Błaż II miejsce - Anita Kielar III miejsce - Zuzanna Śnieżek W kategorii chłopców na podium uplasowali się kolejno: I miejsce - Aleksander Nykiel II miejsce - Marcin Płonka III miejsce - Filip Szuba Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni dyplomami i medalami. GRATULACJE!!!

      Na początku czerwca, na stadionie MOiR-u w Brzozowie, nasi uczniowie próbowali swoich sił w Powiatowym Czwórboju (klasy IV-VI) oraz Trójboju (klasa IV) Lekkoatletycznym. Co prawda dużych sukcesów nie było, ale na pochwalę zasłużyła reprezentacja dziewczynek w trójboju (Emilia Janiszkiewicz, Katarzyna Płonka, Klaudia Śnieżek i Julia Wojtowicz), zajmując IV miejsce na 16 startujących zespołów. GRATULACJE!!!

     • "Aktywni Błękitni" z Orzechówki zdobywają nagrody!

     • Prace w konkursie organizowanym przez Wody Polskie pt.: "Aktywni Błękitni nakrętki zbierają, a mieszkańcy Afryki wodę pitną mają" pracę zaskakiwały pomysłowością i kreatywnością uczestników.

      Z naszej szkoły wysłano 23 prace, a w konkursie głównym zostało wybranych 21 laureatów w tym nagrody zdobyli:

      W kategorii wiekowej klas I-III: I miejsce – Hania Śnieżek, kl. II Wyróżnienia: Wiktor Sobaś, kl. II

      W kategorii wiekowej klas IV - V III miejsce – Julia Wojtowicz, kl. IV

      W kategorii wiekowej klas VI-VIII: II miejsce – Nikola Chrobak, kl. VII III miejsce – Nikola Kwolek, kl. VI Wyróżnienia: Martyna Błaż, kl. VI

     • "Aktywni Błękitni" - Szkoła Przyjazna Wodzie

     • W roku szkolnym 2022/23 od października do czerwca, we współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. w Zespole Szkół w Orzechówce realizowany był program edukacyjny „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”.

                  Głównym jego celem była systematyczna organizacja działań zmierzających do nabycia przez uczniów umiejętności racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania.

      W realizację programu zaangażowała się cała szkoła. Oprócz udziału w zajęciach edukacyjnych uczniowie robili eksperymenty z wodą, uczestniczyli w lekcjach w terenie oraz w zajęciach z pierwszej pomocy. Odbyły się również wycieczki do PSP w Brzozowie oraz Państwowej Uczelni im. J. Grodka w Sanoku, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach i pokazach w sali symulacji medycznej.

                  W związku z „Dniem Ziemi” uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną przygotowali inscenizację pt. „Wisła - Królowa naszych rzek”, natomiast Samorząd Szkolny zorganizował „Pokaz mody ekologicznej”. Wzięliśmy również udział w akcji „Sprzątania Świata”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy organizowane w ramach realizacji programu np.: na ścienną gazetkę szkolną pt. „Światowy Dzień Wody”. Warto podkreślić, że 23 uczniów wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Aktywni Błękitni nakrętki zbierają, a mieszkańcy Afryki wodę pitną mają”. W ramach akcji „Zbieraj nakrętki z Aktywnymi Błękitnymi” cała szkoła gromadziła  nakrętki, które zostały przekazane do RZGW w Rzeszowie. Środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na budowę studni głębinowej dla mieszkańców Madagaskaru.

                  Bardzo miłym akcentem na zakończenie realizacji programu był „Piknik edukacyjny” zorganizowany przez RZGW w Rzeszowie na terenie zbiornika Wodnego Maziarnia w Wilczej Woli. Dla uczniów zaangażowanych w program czekało wiele atrakcji. Za realizację programu nasza placówka otrzymała wyróżnienie oraz Certyfikat „Szkoła przyjazna wodzie”.

       

      Małgorzata Nykiel