• DZIEŃ CHŁOPAKA 2022!

     • 30 września br. świętowaliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Samorząd Szkolny przygotował krótką część artystyczną, podczas której ogłoszono wyniki „Plebiscytu na Najsympatyczniejszego Chłopaka w Zespole Szkół w Orzechówce”. Oto najsympatyczniejsi Chłopcy w naszej szkole:

      I miejsce – Dawid Glazer – kl. III oraz Julek Śnieżek – kl. II

      II miejsce – Marcel Zych – kl. I, Patryk Śnieżek, Kacper Zając – kl. VIII

      III miejsce – Olek Nykiel – kl. V, Marcin Płonka, Mikołaj Gerlach – kl. VI

      Gratulujemy!!! Wszystkim CHŁOPAKOM życzymy radości i spełnienia marzeń!

       

       

       

     • Pierwszy sukces sportowy w tym roku szkolnym!

     • W piątek 23. września, na stadionie MOSiR-u w Brzozowie, odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym powiatowe zawody lekkoatletyczne w ramach Igrzysk Dzieci (kl.IV – VI). Naszą szkołę reprezentowali:

      Katarzyna Płonka, Martyna Błaż – skok w dal

      Emilia Janiszkiewicz, Amelia Janiszkiewicz, Anita Kielar – bieg na 60m

      Aleksander Nykiel, Marcin Płonka – bieg na 1000m.

      Inauguracyjny występ naszych sportowców możemy zaliczyć do udanych, ponieważ Martyna Błaż w skoku w dal zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 28 –go września w Kolbuszowej.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

      Opiekun drużyny -  Elżbieta Wolańska

     • Wrzesień 1939 - PAMIĘTAMY!

     •       22 września br. uczniowie klasy VII przypomnieli społeczności szkolnej wydarzenia z września 1939 r.         W refleksyjnej części artystycznej nie zabrakło archiwalnych nagrań, pięknych wierszy i piosenek.

            Co roku obchodzimy kolejne rocznice wybuchu II wojny, przypominamy tragiczne fakty, bohaterstwo naszych rodaków. Naszym obowiązkiem jest PAMIĘTAĆ!

     • Nowy Samorząd Szkolny!

     • Uczniowie naszej szkoły w demokratycznych wyborach zdecydowali, że w roku 2022/2023 do

      Samorządu Szkolnego zostali wybrani:

      1. Olga Kielar - przewodnicząca

      2. Bartosz Mrozek - wiceprzewodniczący

      3. Magdalena Wojnar

      4. Patryk Śnieżek

      5. Martyna Błaż

      6. Anita Kielar

      7. Mikołaj Gerlach

      8. Kornel Fic

      Opiekunami SU są Panie: Kamila Janusz, Małgorzata Nykiel, Barbara Magusiak.

      Gratulujemy! Życzymy wielu wspaniałych pomysłów, ciekawych inicjatyw i satysfakcji z pełnionej funkcji!!!

       

     • Spotkanie z Policjantami

     • Pierwsze spotkanie z przedstawicielami Policji - bezpieczeństwo w nowym roku szkolnym.

      9 września br. przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkół spotkali się z policjantami, którzy przypomnieli zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa.

      Przedszkolaki dodatkowo poznawały pracę policjanta. Najmłodsi otrzymali odblaski, które na pewno przydadzą się szczególnie podczas nadchodzącej jesieni i zimy, kiedy szybko zapada zmrok i robi się ciemno.

      Dziękujemy GOPS-owi w Jasienicy Rosielnej za słodycze i odblaski.

     • 11. Narodowe Czytanie w Orzechówce

     • 8 września br. Zespół Szkół w Orzechówce dołączył do "Narodowego Czytania".

      Jedenasta edycja ,,Narodowego Czytania’’ odbyła się w całym kraju w minioną sobotę tj. 3 września. Prezydent Andrzej Duda wybrał w tym roku „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza uzasadniając, że romantyzm jest „istotą polskości i fundamentem nowoczesnej tożsamości naszego narodu’’. Rok 2022 ogłoszono rokiem romantyzmu polskiego.

       Z tej okazji, do ogólnopolskiego wydarzenia pod patronatem honorowym pary prezydenckiej, przyłączył się,        8 września, również Zespół Szkół w Orzechówce. Udział naszej szkoły w akcji „Narodowego Czytania” to już tradycja. Wśród wybranych utworów znalazły się ballady: ,,Lilie”, ,,Świtezianka”, ,,Powrót taty’’, ,,Rękawiczka” oraz ,,Pani Twardowska”. Tym razem czytanie utworów Adama Mickiewicza, odbywało się na podwórku szkolnym, na specjalnie przygotowanej scenie plenerowej. Ballady czytali uczniowie klas IV-VIII oraz Pani Dyrektor Ewa Niemiec i nauczyciele.  Okazało się, że i dziś teksty Mickiewicza mogą budzić emocje – bawić, wzruszać, wywoływać dreszcze. Uczestnicy popisali się świetną interpretacją trudnych utworów romantycznych, nie zabrakło również strojów i rekwizytów nawiązujących do treści czytanych ballad.

      Bardzo dziękujemy za liczny udział w wydarzeniu, przygotowanym przez Panią Dyrektor Ewę Niemiec, p. Małgorzatę Masłyk, p. Kamilę Janusz, p. Małgorzatę Nykiel oraz p. Barbarę Magusiak.

      Narodowe Czytanie to wspólne święto czytelnictwa, dlatego cieszy fakt, że młodzież chętnie bierze udział poznawaniu co rok innej propozycji z kanonu ważnych dzieł literatury polskiej.

       

      Małgorzata Masłyk