• Srebra na zawodach powiatowych!

     • Martyna Błaż i Aleksander Nykiel srebrnymi medalistami Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym. W piątek 24-go marca w sali gimnastycznej SP Brzozów rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym - rocznik 2010- 2011. Wzięło w nich udział 16 dziewcząt i 27 chłopców.

      Martyna Błaż i Aleksander Nykiel po zaciętej walce zostali wicemistrzami powiatu w swoich kategoriach. Ponadto SP Orzechówkę reprezentowali: Anita Kielar, Zuzanna Śnieżek, Amelia Janiszkiewicz, Maja Nogaj, Mateusz Babirecki, Filip Szuba, Kornel Fic, Szymon Mrozek, Bartłomiej Owoc, Oskar Szuba i Ksawery Woronowski. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Elżbieta Wolańska.

     • Pokaz historyczny "Powstanie Styczniowe"

     • 22.marca uczniowie wzieli udział w pokazie, podczas którego mogli obejrzeć kolekcję strojów, broń i rekwizyty związane z powstaniem z roku 1863.

      Powstanie styczniowie to największy w XIX wieku polski zryw narodowy. 23 stycznia 2023 r. obchodziliśmy 160.rocznicę jego wybuchu.

     • Wiosna w naszym przedszkolu

     • Przyszła wiosna, więc przedszkolaki sadziły różne rośliny, które będą podlewać i obserwaować, jak rosną. 

      Niektóre na pewno zakwitną.

     • Pierwszy Dzień Wiosny na stołach pingpongowych.

     • 21 - go marca w sali gimnastycznej SP Turze Pole rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym - rocznik 2012 i młodsi.Sześć pierwszych miejsc nagrodzonych zostało dyplomami i medalami

      W kategorii dziewczynek Emila Janiszkiewicz zajęła miejsce II a Katarzyna Płonka miejsce IV. Wśród chłopców najlepiej zaprezentowali się: Szymon Janas zajmując miejsce IV oraz Dawid Chrobak, który ukończył zawody na miejscu VI. Ponadto SP Orzechówkę reprezentowali: Amelia Krzysik, Dominika Nastał, Szymon Kuśnierczyk, Jakub Janiszkiewicz i Igor Żańczak. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

     • Kangur Matematyczny 2023

     • Jak co roku w naszej szkole, uczniowie startują w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

      16. marca z niełatwymi zadaniami zmierzyli się uczniowie z klas I-VIII.

     • Gminna mini siatkówka za nami.

     • W poniedziałek 13 - go marca w sali gimnastycznej SP Blizne rozegrane zostały Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej. Młodsze reprezentacje SP Orzechówki zajęły: miejsce III w kategorii dziewcząt i miejsce II w kategorii chłopców.

      Awansu na wyższy szczebel nie udalo się uzyskać, ale motywacji do dalszych treningów nie brakuje, więc mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej. Opiekun drużyn: Elżbieta Wolańska.

     • Jak prawidłowo poruszać się po drodze?

     • Klasa IV z P. Kamilą Janusz wykonała makietę z różnymi skrzyżowaniami na drodze.

      Uczniowie poruszali się bezpiecznie jako piesi lub kierowcy miniaturowych pojazdów.

      Wykorzystano różnorodne materiały oraz dużo wyobraźni.

      Przydatny był także sprzęt z programu "Laboratoria Przyszłości".

      #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci#

     • VII m-ce w Finale Wojewódzkim w Tenisie Stołowym.

     •  9. marca  Oskar Kuśnierczyk, Karol Masłyk i Bartosz Śnieżek (rez.) wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.

      Zawody rozgrywane były w hali sportowej MOSiR - u w Nowej Sarzynie. Ponieważ do finału awans uzyskało 12 drużyn z 6 rejonów, obowiązywał system "do dwóch przegranych". Reprezentanci Orzechówki: Oskar i Karol wygrali z drużynami: SP Iskań, SP Nr 12 Stalowa Wola i SP Słotowa, a przegrali z SP Dębica (III m-ce) i SP Odrzykoń (IV m-ce). Ostatecznie SP Orzechówka zajęła VII miejsce w Finale Wojewódzkim. Opiekun drużyny: Elżbieta Wolańska. Gratulacje!!!

     • 8 marca - Dzień Kobiet w naszej szkole

     •  

      Samorząd Szkolny przygotował część artystyczną dla kobiet i dziewczyn z naszej szkoły. 

      Rozstrzygnięto także plebiscyt na "Najsympatyczniejszą Dziewczynę w szkole". oto wyniki:

      I miejsce -   Patrycja Hunia – kl. VIII

      II miejsce -   Zuzanna Śnieżek – kl. VI

      III miejsce - Iza Janiszkiewicz – kl. I, Hanna Śnieżek – kl. II, Amelia Krzysik – kl. IV

      Gratulujemy!!!

      Dziękujemy chłopakom i Paniom z SU!

     • 8 marca w klasie VII

     • Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy 7 zaprosili wychowawczynię i swoje koleżanki na wycieczkę do Brzozowa. 

      Pierwszym punktem na trasie tej kròtkiej wycieczki było Muzeum Regionalne im. Adama Fasnachta zlokalizowanego w centrum miasta. Uczniowie, prowadzeni przez przewodnika, dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących życia w dawnych czasach. Zostali oprowadzeni po wystawie stałej pt. „Z dziejów i kultury regionu brzozowskiego” „Salon mieszczańsko-inteligencki” „Sztuka regionu brzozowskiego” „Izba chłopska” „Historia rzemiosła brzozowskiego”. Po poznaniu historycznych ciekawostek regionu cała klasa wybrała się świętować w pobliskiej pizzeri "Francesca".

     • Orzechówka Wicemistrzem Powiatu w Siatkówce Chł.

     •  

      27-go lutego w sali gimnastycznej w SP Blizne odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna z SP Orzechówka pokonała gospodarzy 3:0 i zajęla I miejsce, uzyskując tym samym awans do kolejnego etapu.

      3-go marca gospodarzem zawodów powiatowych była SP Nr 1 w Humniskach. Do walki o mistrzostwo powiatu brzozowskiego przystąpiło 4 zespoły: Humniska, Domaradz, Dydnia i Orzechówka.

       

      Grając systemem "każdy z każdym" chłopcy z Orzechówki pokonali repezentacje z Humnisk i Dydni. Niestety w meczu z Domaradzem gra nie układała się już tak dobrze jak w poprzednich spotkaniach, szczęście za to sprzyjało przeciwnikowi. Ostatecznie drużyna z Orzechówki zajęła miejsce II za Domaradzem a przed Humniskami i Dydnią. Orzechówkę reprezentowali: Dawid Gerlach, Oskar Kuśnierczyk, Karol Masłyk, Łukasz Płonka, Bartosz Śnieżek, Szymon Żańczak, Piotr Supel (rez.) i Kacper Zając (rez.) Opiekun drużyny: Elżbieta Wolańska GRATULACJE !!!

     • Pizza time na lekcjach techniki

     • Przyszedł czas na pizzę na lekcji techniki w klasie VI.

      Uczniowie od początku do końca samodzielnie (po czujnym okiem P. Kamili Janusz) wykonali różnorodne pizze. 

      Realizując ogólnopolski program "Gotuj się na zmiany", wykorzystano sprzęt zapupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości". 

      #LaboratoriaPrzyszłośći#LaboratoriaPrzyszlosci

     • ZS Orzechówka gospodarzem zawodów rejonowych

     • 1-go marca na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Orzechówce rozegrane zostały Rejonowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii wystartowało po 4 zespoły

      Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Po trzech godzinach niezwykle zaciętych zmagań wyniki zostały rozstrzygnięte. W kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja z Turzego Pola, przed Domaradzem, Beskiem i Rzepedzią. Natomiast wśród chłopców zwycięstwo przypadło drużynie z Zagórza, a za nimi kolejno uplasowały się zespoły z Haczowa, Orzechówki i Rzepedzi. Naszą drużynę reprezentowali: Aleksander Nykiel i Marcin Płonka, którym gratulujemy III miejsca. Opiekun drużyny - Elżbieta Wolańska

     • Sukces Hani Śnieżek z klasy II

     • Nasza uczennica - Hania Śnieżek zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym dla uczniów "Eko moda"! w ramach programu edukacyjnego Be.Eco.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

      Zwycięskie filmy można obejrzeć pod adresem: https://beeco.edu.pl/konkurs/

     • Tłusty czwartek na stoku narciarskim

     • Po dwóch sezonach przerwy uczniowie z SP w Orzechówce znowu wyjechali do Puław w ramach programu "Narty dzieciom".

      Dzięki tej inicjatywie mogli wypożyczyć sprzęt narciarski i zdobywać pierwsze narciarskie umiejętności pod okiem doświadczonych wolontariuszy opiekunów. Z kolei Ci uczniowie, którzy już wcześniej trochę na nartach jeździli, mogli doskonalić swoją technikę na bardziej stromych trasach zjazdowych. Pogoda dopisała, świeciło słoneczko a warunki na stoku były wyśmienite, dlatego wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili i byli zawiedzeni, kiedy trzeba było wracać do domu. Opiekę nad młodzieżą szkolną sprawowali: Elżbieta Wolańska, Anna Masłyk i Krystyna Gołąb.

     • W bibliotece...

     • 2 lutego br. klasa IV miała lekcję w bibliotece na temat budowy książki oraz kart katalogowych kiedyś i dziś.