• Wakacje!!!

     • Nadeszły wakacje - czas relaksu i odpoczynku od szkolnych obowiązków.

      Wszystkim uczniom życzymy miłych, słonecznych, pożytecznie spędzonych wakacji i powrotu w nowym roku szkolnym z "naładowanymi akumulatorami", zaś nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za włożony trud w nauczanie i wychowanie naszych uczniów.

      Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!!!

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     •       23 czerwca zakończyły się zajęcia dydaktyczne dla uczniów Naszej Szkoły. Były podsumowania, wyróżnienia, nagrody - a było ich sporo!

      Najlepsi uczniowie zostali wpisani do "Złotej Księgi".

     • Pożegnanie uczniów klasy VIII

     • 22 czerwca pożegnaliśmy uczniów klasy VIII. Towarzyszyli nam w tej uroczystej chwili: pan Adam Śnieżek - poseł na Sejm RP, pani Urszula Brzuszek - Wójt Gminy Jasienica Rosielna, księża parafii Orzechówka - ks. Proboszcz Wojciech Szmuc i ks. Jacek Teichman, pan Adolf Kuśnierczyk - sołtys naszej miejscowości - byliśmy zaszczyceni, było nam bardzo miło!

      W tym dniu Pani Wójt wręczyła stypendia dla najzdolniejszych uczniów.

      Nagrodą Fundacji BUCZEK został wyrózniony Patryk Śnieżek.

      Klasa VIII na zakończenie szkoły przygotowała piękną część artystyczną, która łączyła świat dzieciństwa - który już na nimi - z przyszłością, w którą wkraczają.

      Absolwentom życzymy realizacji marzeń i sukcesów w nowych szkołach!!!

      "Szczęśliwej drogi, już czas..."

     • "Finał finałów" - Konkurs na Najlepszego Sportowca Roku Szkolnego 2022/23 rozstrzygnięty.

     • 22-go czerwca, podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia szkoły przez klasę VIII, wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy zdobywcom trzech pierwszych miejsc w Konkursie na Najlepszego Sportowca Roku Szkolnego 2022/23. Podium wyglądało następująco:

      I miejsce - Łukasz Płonka II miejsce - Martyna Błaż III miejsce - Marcin Płonka. GRATULACJE!!!

      Konkurs wznowiony został po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Trwał przez cały rok szkolny, wzięło w nim udział 44 uczniów z klas III - VIII, którzy zdobywali punkty, biorąc udział w różnego rodzaju zawodach sportowych i bijąc szkolne rekordy lekkoatletyczne. W pierwszej 10-ce znaleźli się jeszcze:

      IV miejsce - Aleksander Nykiel V miejsce - Karol Masłyk VI miejsce - Oskar Kuśnierczyk Vll miejsce - Emila Janiszkiewicz VIII miejsce - Katarzyna Płonka IX miejsce - Patryk Śnieżek X miejsce - Anita Kielar. Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Elżbieta Wolańska

     • Słodkie zakończenie nauki w klasie VII

     • Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy VII postanowili jeszcze raz spròbować swoich sił w przyrządzaniu słodkości. Tym razem przygotowali gofry. Podczas pieczenie pysznego deseru uczniowie wykonywali przepis według instrukcji w języku angielskim. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach!

     • Ostatnie zmagania sportowców w tym roku szkolnym.

     • 1-go czerwca poznaliśmy wyniki Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym klas IV-VI. W kategorii dziewcząt kolejność była następująca: I miejsce - Martyna Błaż II miejsce - Anita Kielar III miejsce - Zuzanna Śnieżek W kategorii chłopców na podium uplasowali się kolejno: I miejsce - Aleksander Nykiel II miejsce - Marcin Płonka III miejsce - Filip Szuba Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni dyplomami i medalami. GRATULACJE!!!

      Na początku czerwca, na stadionie MOiR-u w Brzozowie, nasi uczniowie próbowali swoich sił w Powiatowym Czwórboju (klasy IV-VI) oraz Trójboju (klasa IV) Lekkoatletycznym. Co prawda dużych sukcesów nie było, ale na pochwalę zasłużyła reprezentacja dziewczynek w trójboju (Emilia Janiszkiewicz, Katarzyna Płonka, Klaudia Śnieżek i Julia Wojtowicz), zajmując IV miejsce na 16 startujących zespołów. GRATULACJE!!!

     • "Aktywni Błękitni" z Orzechówki zdobywają nagrody!

     • Prace w konkursie organizowanym przez Wody Polskie pt.: "Aktywni Błękitni nakrętki zbierają, a mieszkańcy Afryki wodę pitną mają" pracę zaskakiwały pomysłowością i kreatywnością uczestników.

      Z naszej szkoły wysłano 23 prace, a w konkursie głównym zostało wybranych 21 laureatów w tym nagrody zdobyli:

      W kategorii wiekowej klas I-III: I miejsce – Hania Śnieżek, kl. II Wyróżnienia: Wiktor Sobaś, kl. II

      W kategorii wiekowej klas IV - V III miejsce – Julia Wojtowicz, kl. IV

      W kategorii wiekowej klas VI-VIII: II miejsce – Nikola Chrobak, kl. VII III miejsce – Nikola Kwolek, kl. VI Wyróżnienia: Martyna Błaż, kl. VI

     • "Aktywni Błękitni" - Szkoła Przyjazna Wodzie

     • W roku szkolnym 2022/23 od października do czerwca, we współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. w Zespole Szkół w Orzechówce realizowany był program edukacyjny „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”.

                  Głównym jego celem była systematyczna organizacja działań zmierzających do nabycia przez uczniów umiejętności racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania.

      W realizację programu zaangażowała się cała szkoła. Oprócz udziału w zajęciach edukacyjnych uczniowie robili eksperymenty z wodą, uczestniczyli w lekcjach w terenie oraz w zajęciach z pierwszej pomocy. Odbyły się również wycieczki do PSP w Brzozowie oraz Państwowej Uczelni im. J. Grodka w Sanoku, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach i pokazach w sali symulacji medycznej.

                  W związku z „Dniem Ziemi” uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną przygotowali inscenizację pt. „Wisła - Królowa naszych rzek”, natomiast Samorząd Szkolny zorganizował „Pokaz mody ekologicznej”. Wzięliśmy również udział w akcji „Sprzątania Świata”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy organizowane w ramach realizacji programu np.: na ścienną gazetkę szkolną pt. „Światowy Dzień Wody”. Warto podkreślić, że 23 uczniów wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Aktywni Błękitni nakrętki zbierają, a mieszkańcy Afryki wodę pitną mają”. W ramach akcji „Zbieraj nakrętki z Aktywnymi Błękitnymi” cała szkoła gromadziła  nakrętki, które zostały przekazane do RZGW w Rzeszowie. Środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na budowę studni głębinowej dla mieszkańców Madagaskaru.

                  Bardzo miłym akcentem na zakończenie realizacji programu był „Piknik edukacyjny” zorganizowany przez RZGW w Rzeszowie na terenie zbiornika Wodnego Maziarnia w Wilczej Woli. Dla uczniów zaangażowanych w program czekało wiele atrakcji. Za realizację programu nasza placówka otrzymała wyróżnienie oraz Certyfikat „Szkoła przyjazna wodzie”.

       

      Małgorzata Nykiel

     • Uczniowie w Warszawie

     • 15 i 16 czerwca br. uczniowie z klasy V, VI, VII i VIII pojechali do stolicy Polski na zaproszenie Posła Adama Śnieżka – absolwenta szkoły w Orzechówce. Młodzież spędziła dwa dni na zwiedzaniu Warszawy, poznawaniu historii, podziwianiu piękna i różnorodności architektonicznej naszej stolicy.

      Zwiedzanie zaczęliśmy w Wilanowie w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego. Kolejne miejsca, które zobaczyliśmy były związane z historią II wojny światowej i lekturą pt. „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Na Alei Szucha młodzież obejrzała tematyczny film, później mogła zobaczyć miejsce „przesłuchań”, gdzie przebywał m.in. Rudy – jeden z bohaterów „Kamieni na szaniec”. Tu uczniowie „poczuli” autentyczność wydarzeń opisanych w książce. Kolejnym miejscem był szkoła, która kształtowała wiele pokoleń prawdziwych patriotów, w tym Alka, Rudego, Zośkę z „Kamieni na szaniec”, K. K. Baczyńskiego – poety, którego wiersze uczniowie poznają. Przewodnicy po Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie są przykładem, że młode pokolenie ceni historię, poznaje ją i zapewnia ciągłość Pamięci o wielkich Bohaterach. W drodze na Stare Miasto mijaliśmy Muzeum Więzienia Pawiak, który upamiętnia okrucieństwo gestapowców podczas okupacji niemieckiej w latach 1939-1944. Na zakończenie dnia zwiedziliśmy Zamek Królewski.

      Drugi dzień zaczęliśmy od spaceru po Starych Powązkach. Tam młodzież poznała historię wielu osób i wydarzeń. Głównym punktem była złożenie zniczy na grobach bohaterów „Kamieni na szaniec” oraz poety K.K. Baczyńskiego. Następnie pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, kiedyś letniej rezydencji Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wycieczkę do Warszawy zakończyliśmy wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki Posłowi z Orzechówki – Panu Adamowi Śnieżkowi, uczniowie mogli zwiedzić kompleks budynków Sejmu i Senatu oraz z balkonu obserwować trwające obrady Posłów.

      Dziękujemy za wspaniały czas w WARSZAWIE!

     • Wyróżnienie za realizację ogólnopolskiego programu "Aktywni Błękitni" - szkoła przyjazna wodzie

     • 15 czerwca klasy III i IV brały udział w pikniku edukacyjnym, który był podsumowaniem programu "Aktywni Błękitni" - szkoła przyjazna wodzie. Nad zbiornikiem wodnym Maziarnia w Wilczej Woli czekało na uczestników wiele atrakcji, a nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za całoroczną realizację programu.

      Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji:

      - stoisko edukacyjne Wód Polskich z quizem „Wodne Koło Fortuny”;

      - stoisko profilaktyczne oraz pokaz sprzętu i wyposażenia Policji;

      - instruktarz pierwszej pomocy;

      - patrol konny z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie; 

      - pokazy ratownictwa wodnego, prowadzone przez PSP w Kolbuszowej;

      - pokazy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z PSP w Tarnobrzegu;

      - stoisko Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej wraz z pokazem sprzętu służbowego (samochody, quady, łodzie, pontony);

      - stoisko rzeszowskiego WOPR z pokazem sprzętu ratownictwa wodnego;

      - zabawy i konkursy dla uczestników prowadzone przez profesjonalnych animatorów, malowanie twarzy, skręcanie balonów, dmuchana zjeżdżalnia.

     • Hanna Śnieżek z kl. II wyróżniona nagrodą dla najzdolniejszej młodzieży z powiatu brzozowskiego

     • 12 czerwca w Starostwie Powiatowym w Brzozowie wręczono nagrody dla młodych, zdolnych i ambitnych uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Gminę Jasienica Rosielna reprezentowała nasza uczennica - Hania Śnieżek, która od klasy I zdobywa nagrody w ogólnopolskich konkursach artystycznych.

      Hanię wyróżnia także skromność, wysoka kultura osobista i wytrwałość w rozwijaniu swoich zdolności i pasji.

      Gratulujemy!

     • Innowacja pedagogiczna w języku angielskim

     • W drugim półroczu kontynuowana była innowacja pedagogiczna pt. „Reading is magic”. ("Czytanie to magia"). Uczniowie z najmłodszych klas mieli okazję zapoznać się z bohaterami bajek Disneya w angielskiej wersji językowej. Wszyscy bardzo uważnie słuchali każdej bajki, a następnie rozwiązywali zagadki i zadania dołączone do książki.

      Wszystkie angielskojęzyczne książki zostały zakupione w ramach Programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

     • Przedszkolaki w kinie

     • 6 czerwca przedszkolaki pojechały na pierwszy, wspólny wyjazd do Brzozowa. W kinie obejrzały film, a przez okna autobusu podziwiały piękną okolicę.

      Jazda autobusem była dla wszystkich wielkim przeżyciem. Mam nadzieję, że polubili takie wyprawy i w przyszłym roku też się gdzieś wybiorą:)

     • Klasa III i V w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

     • 6 czerwca klasy III i V z opiekunami pojechały do Rzeszowa. Uczniowie mogli pogłębić wiedzę i rozwijać zainteresowania w niedawno otwartym Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz ". Kolejnym etapem wycieczki był aktywny wypoczynek w parku trampolin "Grawitacja".

      To był udany wyjazd!

     • Sukces Marcelinki Krupy

     • Klasa "0" realizowała program edukacji ekologicznej "Czyste powietrze wokół nas", którego głównym celem było uświadomienie dzieciom szkodliwego wpływu dymu, w tym przee wszystkim tytoniowego, na nasze zdrowie. 

      W ramach projektu odbył się konkurs plastyczny, w którym swoim talentem wykazała się Marcelina Krupa, zdobywając dyplom i nagrody. Gratulujemy!!!

     • Klasa I i II w Krośnie

     • 2 czerwca uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wybrali się na wycieczkę do Krosna. Głównym punktem programu była wizyta w Nadleśnictwie, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji edukacyjnej, która przybliżyła im leśną tematykę. W pięknej Izbie Przyrodniczej, gdzie spotkali się z Panią leśnik, oglądały zgromadzone tam eksponaty flory i fauny naszego regionu. Spacerując ścieżką przyrodniczo-leśną, poznawali różne tajemnice lasu i jego mieszkańców. Dowiedziały się też wielu ciekawych informacji na temat pracy leśnika i zasad zachowania się w lesie. Taką lekcję pachnącą lasem zapamiętają na długo…

      Drugim punktem programu była sala zabaw ,,Smyk”, gdzie na małych turystów czekało wiele atrakcji. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów i trampolin. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i co najważniejsze – wspólnej radosnej zabawy.

     • Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Orzechówce

     • 1 czerwca Samorząd Uczniowski z paniami: Małgorzatą Nykiel, Kamilą Janusz i Barbarą Magusiak przeniósł nas w piękny, kolorowy i radosny świat dzieci.

      Zajęcia z robotyki, wykorzystanie sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości", plener malarski, gry i zabawy, rywalizacje sprawnościowe klas, kącik fotograficzny, malowanie twarzy, wspólne tańce i wesoły pociąg oraz zajęcia sportowe to tylko niektóre z atrakcji.

      Oczywiście nie mogło zabraknąć kolorowych balonów i ogromnych baniek mydlanych!!!

      Rada Rodziców ufundowała pizzę, za serdecznie dziękujemy.