• Dzieje się, czyli aktualności sportowe

  • AWANS TENISISTÓW STOŁOWYCH NA REJONOWE IGRZYSKA DZIECI

   We wtorek 23-go stycznia br., w sali gimnastycznej SP Brzozów, rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym. Do rozgrywek w kategorii dziewcząt przystąpiło 3 zespoły, natomiast do kategorii chłopców – aż 8 zespołów.

               Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”, nasza reprezentacja w składzie: Katarzyna Płonka, Emilia Janiszkiewicz i Amelia Janiszkiewicz (rezerwowa), po wygranej z SP Domaradzem i przegranej z SP Turzym Polem, zajęła miejsce II i awansowała tym samem na wyższy etap.

               Chłopcy grali systemem „do dwóch przegranych”. Drużyna SP Orzechówki w składzie: Aleksander Nykiel, Bartłomiej Owoc i Szymon Janas (rezerwowy), pokonała najpierw drużynę z SP Dydni, później z SP Wary i niestety w finale przegrała z faworytami tych zawodów – SP Haczów. Nasz zespół został przesunięty na tył tabeli, gdzie o miejsce II przyszło nam zagrać, po raz drugi, z drużyną SP Wara. Nasz rywal, po wcześniejszej porażce z nami, pokonał SP Turze Pole, a następnie SP Brzozów i zdecydowanie zmierzał na podium, dlatego wynik naszego powtórnego spotkania był ciężki do przewidzenia. I faktycznie naszym chłopakom nie szło już tak dobrze, jak poprzednio. Po grach singlowych było 1 : 1 (Olek wygrał, Bartek przegrał). W deblu który wcześniej zdecydowanie wygraliśmy, tym razem dopiero po ciężkiej walce udało nam się pokonać przeciwnika 2 : 1. Nasze zwycięstwo na 3 : 1 przypieczętował Olek, wygrywając swoje spotkanie 2 : 0 i zapewniając nam II miejsce w tym turnieju a tym samym awans do wyższego szczebla.

               Obu drużynom gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach rejonowych !!!

   Opiekun drużyny – Elżbieta Wolańska

  • „SIATKARSKIE POTYCZKI”

   W sobotę 20.01.2024 r. w Szkole Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu, po raz pierwszy w historii szkoły, odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt „Siatkarskie potyczki”. Nasza drużyna siatkarska otrzymała zaproszenie na tę imprezę od nauczyciela wychowania fizycznego Pana Marka Grządziela, któremu bardzo serdecznie za to wyróżnienie dziękujemy!!!

    W turnieju wzięły udział reprezentacje dziewcząt z: SP Humniska Nr 1, SP Wzdów, SP Orzechówka oraz oczywiście gospodarze SP Turze Pole. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Błaż, Maria Data, Anita Kielar, Zuzanna Śnieżek, Zofia Morajko oraz Magdalena Wojnar.

   Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, dziewczęta z Orzechówki pokonały rywalki z Turzego Pola i Wzdowa po     2 : 0. Ostatecznie zajęły II miejsce, ulegając tylko drużynie z Humnisk  1 : 2, w  „tie - breaku” 13 : 15, co pokazuje jak niewiele zabrakło nam do zwycięstwa!!!

   Nasze siatkarki podczas tego turnieju grały bardzo ładnie, rozgrywały piłkę „na trzy”, walczyły ofiarnie o każdy punkt i współpracowały ze sobą na boisku, dlatego ich gra bardzo się podobała na tym turnieju i zebrała sporo pochlebnych opinii.

    Na zakończenie tego siatkarskiego spotkania każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, a każda zawodniczka – medal. Ponadto zwycięska drużyna z Humnisk otrzymała „Puchar Przechodni Dyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie” Pana Wiesława Motyki, który patronował tej imprezie, ufundował puchary, był obecny w czasie całego turnieju a na koniec wszystkim uczestnikom gratulował i razem z dyrektor SP w Turzym Polu Panią Zuzanną Konieczną wręczał nagrody.

    Jak potwierdziła Pani dyrektor podczas dekoracji, turniej zostanie na stałe wpisany do kalendarza imprez SP w Turzym Polu, dlatego mamy motywację do treningów, aby w przyszłym roku zawalczyć o zwycięstwo i przywieźć ten wspaniały „Puchar Przechodni” do szkoły w Orzechówce.

   Organizatorom „Siatkarskich potyczek” jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy !!!

   Opiekun drużyny - Elżbieta Wolańska

  • WYJAZD  NA  TOR  LODOWY  DO  SANOKA

   17 stycznia b.r. uczniowie Zespołu Szkół w Orzechówce, jak co roku, wyjechali do Sanoka, aby doskonalić swoje umiejętności w jeździe na łyżwach. Tym razem jednak po raz pierwszy nasi młodzi sportowcy mieli możliwość jazdy na torze lodowym „pod gołym niebem”, co było dodatkową atrakcją. Pogoda nam dopisała, trafiliśmy na wspaniałe warunki, ponieważ oprócz pięknie ośnieżonego otoczenia, po obfitych opadach „białego puchu”, przyświecało nam słoneczko, a temperatura wahała się w okolicach 0 ֯ C -  wrażeń było co niemiara!!!

   Po półtoragodzinnym wysiłku, w ramach uzupełnienia spalonych kalorii, uczestnicy wycieczki skorzystali z menu McDonald’s, co również należy do tradycji tego wyjazdu i niezmienne cieszy się dużym entuzjazmem.

   Opiekę nad młodzieżą sprawowali : M. Glazer, K. Gołąb, D. Gurgacz, M. Zych oraz E. Wolańska (organizator wyjazdu).

   Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

  • GRUPA  ABSOLWENTÓW Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

   W ostatnią środę przed świętami Bożego Narodzenia naszą szkołę odwiedzili nasi Absolwenci, i to nawet sprzed kilku lat. Niektórzy pewnie są ciekawi, co było powodem tej wizyty? Otóż nasi byli sportowcy, korzystając z mojego „otwartego zaproszenia”, przyszli na sportowe zajęcia pozalekcyjne, aby zagrać mecz piłki siatkowej z naszymi obecnymi uczniami, którzy obecnie przygotowują się do gminnych zawodów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

   Spotkanie trwało ponad godzinę, przebiegało w miłej sportowej atmosferze, co cieszy mnie tym bardziej, że składy drużyn były mieszane i widziałam fajną integrację między rocznikami.

   Wszystkim uczestnikom tego sportowego spotkania dziękuję i  zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

   Organizator i sędzia spotkania – Elżbieta Wolańska.

  • MIKOŁAJKOWO –  ŚWIĄTECZNY  TURNIEJ  TENISA  STOŁOWEGO

   Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym” w trzech kategoriach wiekowych. Frekwencja była bardzo duża, bo w zawodach uczestniczyła zdecydowana większość uczniów z klas IV – VI i kilku chłopców z klasy III.

   Wyniki były następujące:

   KLASY  III – IV

   Dziewczęta                                                             Chłopcy

   I miejsce       Michalina Milo                                                     Jan Morajko

   II miejsce      Kamila Szmyd                                                      Franciszek Nykiel

   III miejsce     Magdalena Magusiak                                        Tymon Szuba

   KLASY  V – VI

   Dziewczęta                                                             Chłopcy

   I miejsce       Katarzyna Płonka                                                Aleksander Nykiel

   II miejsce      Emilia Janiszkiewicz                                           Szymon Janas

   III miejsce     Maja Nogaj                                                           Szymon Kuśnierczyk

   KLASY  VII – VIII

   Dziewczęta                                                             Chłopcy

   I miejsce       Martna Błaż                                                           Marcin Płonka

   II miejsce      Anita Kielar                                                            Filip Szuba

   III miejsce     Zuzanna Śnieżek                                                   Mikołaj Gerlach

   GRATULACJE !!!

   Opiekun i sędzia główny – Elżbieta Wolańska

  • TOWARZYSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W ISKRZYNI

               13-go grudnia sześciu chłopców z naszej szkoły wzięło udział w towarzyskim Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii klas III – IV.  Oprócz  gospodarzy i SP Orzechówki w zawodach wystartowali uczniowie z SP w Rogach. W sumie do zawodów przystąpiło 18 chłopców.

               Zmagania sportowe przy stołach pingpongowych trwały około trzech godzin. Chłopcy walczyli do trzech wygranych setów i do zajęcia konkretnego miejsca, więc zagrali sporo spotkań, ale mimo zmęczenia byli bardzo zadowoleni, tym bardziej, że zawodom towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera.

               Jeśli chodzi o miejsca na podium to chłopcy z obecnych trzech szkół podzielili się następująco:

    I miejsce      – Wojciech Słyś  (SP Rogi)

   II miejsce     -  Jan Morajko (SP Orzechówka)

   III miejsce     - Bruno Prajsnar ((SP Iskrzynia)

               Tuż za podium, na IV miejscu uplasował się Franciszek Nykiel. Ponadto SP Orzechówkę reprezentowali: Tymon Szuba, Julian Krupa, Bartłomiej Szmyd i Wiktor Wojnar.

               Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

   Opiekun – Elżbieta Wolańska

  • REPREZENTACJA  DZIEWCZĄT  Z  ZESPOŁU  SZKÓŁ  W  ORZECHÓWCE  MISTRZEM   POWIATU 

   W  TENISIE STOŁOWYM

   We wtorek 12-go grudnia, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Turzym Polu, rozegrane zostały Powiatowe Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Tutaj podobnie, jak w kategorii chłopców, przyjechało pięć drużyn, które walczyły ze sobą systemem „każdy z każdym”.

   Drużynę z Orzechówki reprezentowały: Martyna Błaż, Anita Kielar oraz Zuzanna Śnieżek (rezerwowa). Nasze dziewczyny już w pierwszym spotkaniu trafiły na faworyta tych zawodów, czyli drużynę z Domaradza, ale po zaciętej walce wygrałyśmy 3 : 1. Następnie nasz zespół zdecydowanie wygrał z reprezentacją ze Starej Wsi, ale w kolejnym spotkaniu musiałyśmy się już zmierzyć z dobrze grającym zespołem z Turzego Pola, z którym do tej pory niestety nie udawało się nam wygrać. Tym razem jednak Martyna z Anitą, nie chcąc powtórzyć sytuacji z ubiegłego roku, gdy po przegranej właśnie z Turzym Polem, zamiast I miejsca, spadły na miejsce III, ostro zabrały się do walki . Spotkanie zgodnie z przewidywaniami było bardzo zacięte, ale to drużyna dziewcząt z Orzechówki zdobyła Mistrzostwo Powiatu w Tenisie Stołowym i uzyskała awans do szczebla rejonowego.

   Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia !!!

   Opiekun drużyny – Elżbieta Wolańska.

  • POWIATOWE DRUŻYNOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

               11-go grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzozowie odbyły się Powiatowe Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców. W zawodach udział wzięło pięć zespołów z: Domaradza, Brzozowa, Turzego Pola, Orzechówki i Bliznego. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”.

   Drużynę Zespołu Szkół w Orzechówce reprezentowali : Marcin Płonka, Filip Szuba oraz Mikołaj Gerlach (rezerwowy). Niestety w tym roku szkolnym naszym tenisistom stołowym nie udało się zająć miejsca na podium, bo uplasowali się na miejscu IV, ale to ich pierwszy rok w starszej kategorii, więc trzymamy kciuki i liczymy na lepszy wynik w przyszłym roku.

   Opiekun drużyny - Elżbieta Wolańska

  • MIKOŁAJKOWY MECZ PIŁKI SIATKOWEJ

   W czwartek 7-go grudnia na godzinie wychowawczej rozegrany został „Mikołajkowy mecz piłki siatkowej” w kategorii klas V – VI. Miał to być mecz pomiędzy reprezentacją chłopców a reprezentacją dziewcząt, ale ponieważ ta pierwsza była znacznie liczniejsza, dwóch chłopców zagrało z dziewczynkami.

   Skład zespołu chłopców:

   Janas Szymon, Żańczak Igor, Fic Kornel, Hunia Mateusz, Mrozek Szymon, Nykiel Aleksander, Szuba Oskar, Woronowski Ksawery.

   Skład zespołu dziewcząt i chłopców:

   Krzysik Amelia, Płonka Katarzyna, Janiszkiewicz Amelia, Janiszkiewicz Emilia, Nogaj Maja, Śnieżek Oliwia, Kuśnierczyk Szymon, Owoc Bartłomiej.

               Mecz zakończył się wygraną reprezentacji chłopców 2 : 0, ale podobnie jak to było tydzień wcześniej w meczu kl. VII – VIII, nie wynik tutaj był najważniejszy. W tym spotkaniu liczyła się dobra zabawa i szlifowanie formy przed gminnymi rozgrywkami w ramach Igrzysk Dzieci.

   Organizator i sędzia główny – Elżbieta Wolańska

    

  • ANDRZEJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

   Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym” w trzech kategoriach wiekowych, wzięli w nich udział prawie wszyscy uczniowie z klas IV – VIII, a wyniki były następujące:

   Klasy III - IV

   Dziewczęta                                                                       Chłopcy

   I miejsce         Kamila Szmyd                                                                  Franciszek Nykiel

   II miejsce        Michalina Milo                                                                  Jan Morajko

   III miejsce       Zuzanna Szmyd                                                                Julian Krupa

   Klasy V - VI

   Dziewczęta                                                                       Chłopcy

   I miejsce          Maja Nogaj                                                                       Aleksander Nykiel

   II miejsce         Katarzyna Płonka                                                           Ksawery Woronowski

   III miejsce        Amelia Janiszkiewicz                                                     Szymon Mrozek

   Klasy VII - VIII

   Dziewczęta                                                                       Chłopcy

   I miejsce          Martyna Błaż                                                                   Marcin Płonka

   II miejsce          Anita Kielar                                                                     Filip Szuba

   III miejsce         Zuzanna Szmyd                                                              Mikołaj Gerlach

                   Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc we wszystkich w/w kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

   GRATULACJE!!!

   Organizator i sędzia główny – Elżbieta Wolańska

  • ANDRZEJKOWY MECZ PIŁKI SIATKOWEJ

   W czwartek 30-go listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Orzechówce rozegrany został „Andrzejkowy mecz piłki siatkowej” pomiędzy reprezentacją dziewcząt z klas VII – VIII a reprezentacją chłopców z klas VII – VIII.

   Skład reprezentacji dziewcząt:

   Martyna Błaż, Maria Data, Anita Kielar, Zuzanna śnieżek, Zofia Morajko i Magdalena Wojnar.

   Skład reprezentacji chłopców:

   Mateusz Babirecki, Mikołaj Gerlach, Marcin Płonka, Filip Szuba, Jakub Chrobak i Marcin Lipiński.

   Spotkanie zakończyło się zwycięstwem chłopców 2 : 0, ale dziewczęta dzielnie walczyły o każdą piłkę i mimo przegranej, wszystkie zawodniczki miały dobre humory, bo przecież najważniejsza w tym meczu była dobra zabawa i doskonalenie współpracy w zespołach, które w takich właśnie składach będą reprezentować naszą szkołę na zawodach gminnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

   Organizator i sędzia główny – Elżbieta Wolańska

  • Inauguracja sportowego roku szkolnego 2023/24

   Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

   W środę 20-go września, na stadionie MOSiR-u w Brzozowie odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe - Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne w ramach IMS (klasy VII – VIII). Zespół Szkół w Orzechówce reprezentowali:

   Błaż Martyna (skok w dal), Kielar Anita (bieg 100m), Śnieżek Zuzanna (skok w dal), Chrobak Nikola (bieg 100m), Płonka Marcin (bieg 300m).

   Błaż Martyna w skoku w dal uzyskała wynik 3.90m, co dało jej III miejsce i awans do Finału Wojewódzkiego, który odbył się 28-go września na stadionie MOSiR-u w Stalowej Woli.

   Gratulacje!!!

    

   Finał Wojewódzki

  • Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne - Igrzyska Dzieci

   21-go września, na stadionie MOSiR-u w Brzozowie nasi młodsi sportowcy wystartowali w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w ramach ID (klasy III – VI).       Zespół Szkół w Orzechówce reprezentowali:

    Milo Michalina (skok w dal), Płonka Katarzyna (skok w dal),  Janiszkiewicz Amelia (rzut piłeczką palantową), Janiszkiewicz Emilia (skok w dal), Nogaj Maja (bieg 60m), Kuśnierczyk Szymon (rzut piłeczką palantową), Żańczak Igor (skok w dal), Nykiel Aleksander (bieg 60m), Szuba Oskar (bieg (60m)

   Janiszkiewicz Amelia w rzucie piłeczką palantową uzyskała wynik 28m, co dało jej II miejsce i awans do Finału Wojewódzkiego, który odbył się 27-go września na stadionie MOSiR-u w Stalowej Woli.

   Gratulacje!!!

   Finał Wojewódzki

  • Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół 2022/23

   W piątek 15-go września b.r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyło się Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół 2022/23. Na spotkaniu wyróżniono najlepsze szkoły a ponadto uhonorowano uczniów za osiągnięcia indywidualne oraz zespołowe.

   W trakcie uroczystości wyróżnionym szkołom nagrody przekazali włodarze gmin: Jasienicy Rosielnej oraz Dydni, a także przedstawiciele samorządów w Brzozowie, Haczowie i Domaradzu.  Pośród nagrodzonych znalazła się również nasza szkoła oraz nasz absolwent Łukasz Płonka.

   Gratulacje!!!

   Więcej szczegółów z tej uroczystości na stronie: sport.powiatbrzozow.pl