• Konkurs kaligraficzny o "Złote Pióro Dyrektora 2023" rozstrzygnięty!

     • Jak co roku biblioteka szkolna organizuje konkurs kaligraficzny o "Złote Pióro Dyrektora".  W tym roku wpłynęło 29 prac, z których jury wyłoniło zwyciężczynię - Maję Nogaj z klasy V.

      Oto nagrodzeni:

      I miejsce - Maja Nogaj                                                                                   

      II miejsce - Nikola Chrobak                                          

      III miejsce - Sandra Szuba, Zofia Morajko, Emilia Długosz

      Wyróżnieni: Amelia Janiszkiewicz, Maria Data, Aleksander Nykiel, Bartłomiej Owoc, Ksawery Woronowski

      Wszystkim gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok!

     • Dzień Ziemi

     • W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III uczęszczający na świetlicę szkolną aktywnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi w naszej szkole. Z tej okazji przygotowali krótkie przedstawienie poświęcone” królowej naszych rzek” – Wiśle.

      Młodzi artyści wykazali się i talentem artystycznym, i dużym zaangażowaniem, za co im serdecznie dziękuję.

                                                                                                                                        B.Żak

     • Pokaz MODY w naszej szkole

     • 24 kwietnia w naszej szkole przy okazji świętowania Dnia Ziemi odbył się Pokaz MODY, zorganizowany przez SU wraz z opiekunami. Wszystkie stroje zostały wykonane przez uczniów z matriałów, którym dano "drugie życie". Uczniowie stworzyli kreacje, które były oryginalne i mało kosztowne.

      Jury przyznało nagrody za najciekawsze stroje:

      I miejsce - Maja Sztander, Aleksander Nykiel

      II miejsce - Maria Data, Nikola Kwolek

      III miejsce - Emilia Buczkowicz, Anita Kielar, Martyna Błaż

      Wyróżnienia otrzymali: Marcin Lipiński, Kajetan Milczanowski, Iza Janiszkiewicz, Miłosz Folta, Iza Szuba, Maja Fic.

      Gratulacje dla wszystkich projektantów, modelek i modeli!

     • Kolejne srebro dla Łukasza Płonki!

     • Łukasz Płonka zajął II miejsce w Finale Wojewódzkim indywidualno - drużynowych biegów przełajowych.

      Zawody odbyły się 20 - go kwietnia w Kolbuszowej. Tym razem Łukasz rywalizował z 80 - cioma zawodnikami z 6 - ciu rejonów, rozpoczynając bieg ze startu wspólnego. Od samego początku Łukasz wypracował sobie pozycję na II - gim miejscu "peletonu" i pozycję tę utrzymał do końca, zapewniając sobie srebrny medal w finale wojewódzkim. Gdyby nie fakt, że indywidualni mistrzowie i wicemistrzowie tego biegu startują tylko do etapu wojewódzkiego, Łukasz Płonka mógłby spróbować swoich sił na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Dlatego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości !!!

     • Klasa IV z wizytą w Powiatowej Straży Pożarnej w Brzozowie

     • 20 kwietnia klasa IV z opiekunami pojechała do Brzozowa, by poznać pracę strażaków. Po spotkaniu wszyscy szczęśliwi i pełni emocji, udali się do pizzerii. To był udany wyjazd!

      Dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej za spotkanie z uczniami!

     • Wyróżnienie dla uczennicy Marysi Daty w XXIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza „Bajkowe Podkarpacie”.

     • 14 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyło się podsumowanie XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Bajkowe Podkarpacie”. Z naszej szkoły prace konkursowe wykonały uczennice z klasy VI: Maria Data i Anita Kielar.

      Zadanie konkursowe polegało na zrobieniu ilustracji do wybranej bajki Ignacego Krasickiego.Wyróżnienie w kategorii plastycznej otrzymała Marysia Data. Uczestniczkom konkursu gratulujemy zapału, a pozostałych zachęcamy do twórczej pracy i aktywnego udziału w kolejnych konkursach artystycznych. 

     • Konkurs pięknego czytania w bibliotece szkolnej.

     • 18 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się "Konkurs pięknego czytania" dla klasy IV. Uczniowie czytali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

      I miejsce zajęli: Katarzyna Płonka i Szymon Kuśnierczyk, II miejsce Jakub Janiszkiewicz, III miejsce Sandra Szuba.

      Wyróżniono: Klaudię Śnieżek, Dominikę Nastał, Miłosza Foltę, Michała Szmyda i Igora Żańczaka.

      Wszystkim gratulujemy udziału i zachęcamy do czytania!

     • Katyń - Smoleńsk - PAMIĘTAMY!

     • 17 kwietnia klasa VI przygotowała apel upamiętniający tragiczne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny.

      Po apelu przedstwiciele uczniów poszli zaświecić znicz przy DĘBIE KATYŃSKIM, poświęconym Pułkownikowi Janowi Boroniowi, zamordowanemu w Charkowie przez NKWD.

     • Łukasz Płonka zajął II miejsce w Rejonowych Indywidualnych biegach przełajowych.

     • ​​​W czwartek, 13-go kwietnia w Ustjanowej Górnej k. Ustrzyk Dolnych odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych. ​​​​​​​

      Prawo startu miały po 2 reprezentację szkone (6-cio osobowe) z powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, leskiego i sanockiego oraz zawodnicy, którzy indywidualnie zajęli miejsca 1-3. Pogoda dopisała, świeciło słoneczko, ale warunki do biegania były bardzo ciężkie. W każdej kategorii ok. 50 zawodników że startu wspólnego biegło po narciarskiej trasie biegowej po grzęskim błocie w lesie. Mimo to, Łukasz Płonka przybiegł na drugim miejscu, uzyskując tym samym awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 20-go kwietnia w Kolbuszowej. Trzymamy kciuki!!!

     • "Cooking is fun" - innowacja w j. angielskim.

     •  

      Tuż przed świętami uczniowie klasy VII w ramach innowacji pt. "Cooking is fun" upiekli babeczki.

      Klasa została podzielona na dwie grupy: chłopcy i dziewczęta. Każda grupa otrzymała przepis w języku angielskim z wykazem produkòw i sprzętòw potrzebnych do przygotowania babeczek. Uczniowie musieli przetłumaczyć przepis następnie przygotować ciasto na babeczki. W tych rozgrywkach zdecydowanie lepiej poradziły sobie dziewczęta, ale chłopcy nie poddali się i wykonali zadanie do końca!

      #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

     • Złoto w biegach przełajowych!

     • Łukasz Płonka zajął I miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gratulacje!!!

      W poniedziałek 3-go kwietnia, na stadionie MOSiR-u w Brzozowie, mimo niekorzystnych śnieżnych warunków, odbyły się Powiatowe Indywidualno - drużynowe biegi przełajowe.

      SP Orzechówka nie wystawiła co prawda drużyny, bo mało jest chętnych do biegu na 1000 m, ale za to najlepszy czas biegu uzyskał właśnie uczeń naszej szkoły Łukasz Płonka, który awansował do kolejnego etapu i będzie reprezentował Zespół Szkół w Orzechówce 13-go kwietnia w Ustjanowej. Trzymamy kciuki!!! Orzechówkę reprezentował także Karol Masłyk.

     • I i III miejsce dla Orzechówki.

     • Aleksander Nykiel zajął I miejsce, a Dawid Chrobak III  w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SP w Iskrzyni, w kategorii kl. III-VI. Gratulacje !!!

      Turniej rozegrany został w poniedziałek 3-go kwietnia w sali gimnastycznej SP Iskrzynia. Do zawodów, oprócz gospodarzy i SP Orzechówki, przystąpiły SP Węglówka i SP Rogi. W sumie wystartowało 26 zawodników, a zacięta walka na stołach zakończyła się po 4 godzinach. SP Orzechówkę reprezentowali ponadto: Marcin Płonka (IV m-ce), Szymon Kuśnierczyk (V m-ce), Szymon Mrozek (VII m-ce), Bartłomiej Owoc (IX m-ce), Kornel Fic, Igor Żańczak, Ksawery Woronowski i Oskar Szuba. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Elżbieta Wolańska.

     • Nasz udział w spotkaniu "Oblicza naszej małej Ojczyzny"

     • 23 marca w sali widowiskowej Urzędu Gminy miało miejsce wartościowe spotkanie. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Jasienica Rosielna oraz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej. 

      Nasi uczniowie wprowadzili wszystkich w klimat spotkania programem artystycznym pt. „Ojczyzna – kraj, w którym wzrastamy”.

      Celem spotkania było ukazanie dorobku wybitnych osób, pochodzących z terenu naszej gminy. Pierwszymi ukazanymi postaciami byli orzechowianie - bracia: płk Franciszek Buczek (1894–1986) i mjr Stanisław Buczek (1915–1999). Obaj byli wykształceni, walczyli w obronie ojczyzny i odzyskanie wolności,  a później osiedliwszy się na emigracji w Londynie, zawsze pamiętali o swej rodzinnej miejscowości.

      Szkoła może poszczycić się działającą Fundacją "Buczek", której pomysłodawcą był płk Franciszek Buczek, a wykonawcą brat - mjr Stanisław Buczek oraz pamiątkowym witrażem z Londynu.

      Wzruszające wspomnienie o Wujkach przedstawiła Pani Henryka Wojtowicz, a jej wnuczki - Olga i Julia - wzbogaciły śpiewem naszą część artystyczną.

     • 8 marca w klasie VII

     • Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy 7 zaprosili wychowawczynię i swoje koleżanki na wycieczkę do Brzozowa. 

      Pierwszym punktem na trasie tej kròtkiej wycieczki było Muzeum Regionalne im. Adama Fasnachta zlokalizowanego w centrum miasta. Uczniowie, prowadzeni przez przewodnika, dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących życia w dawnych czasach. Zostali oprowadzeni po wystawie stałej pt. „Z dziejów i kultury regionu brzozowskiego” „Salon mieszczańsko-inteligencki” „Sztuka regionu brzozowskiego” „Izba chłopska” „Historia rzemiosła brzozowskiego”. Po poznaniu historycznych ciekawostek regionu cała klasa wybrała się świętować w pobliskiej pizzeri "Francesca".