• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

     • 21 lutego nasza szkoła włączyła się w Międzynarodowe Obchody Dnia Języka Ojczystego.Celem tego święta jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

      W szkole chcieliśmy zwrócić uwagę na piękno polskiej mowy i jej bogactwo. Pamiętajmy, że dbając o język ojczysty chronimy kulturę i tożsamość narodową.

      Rozpoczęliśmy piosenką "Żółta żaba" w wykonaniu klasy V. Później odbył się szkolny turniej o tytuł Mistrza Języka Polskiego". Zwyciężyła klasa VII, na drugim miejscu uplasowała się klasa IV, a III miejsce zajęła klasa VI.

      Następnie przenieśliśmy się do świata naszych lektur. Każda klasa przygotowała krótkie przedstwienie bohaterów książek, baśni i wierszy. 

     • Konkurs kaligraficzny o "Złote Pióro Dyrektora Szkoły" rozstrzygnięty!

     • 1 lutego podczas obchodów Dnia Języka Polskiego w szkole rozstrzygnięto konkurs kaligraficzny. Uczniowie z klas I-III przepisywali wiersze ulubionych poetów, natomiast starsi wybierali teksty spośród antologii Ks. Jana Twardowskiego. Zgłoszono 48 prac.

      Złote Pióro Dyrektora Szkoły otrzymały: Zuzanna Szmyd z kl. IV, Magdalena Magusiak z kl. IV oraz Julia Pazdro z kl. VIII.

      Gratulujemy!

      Wyróżnienia otrzymały: Daria Pazdro, Hanna Śnieżek i Bartłomiej Szmyd z kl. III, Anna Glazer i Amelia Krzysik z kl. V, Zofia Morajko z kl. VIII. Gratulujemy!!!

     • POLSKO-AMERYKAŃSKIE spotkanie

     • 20 lutego uczniowie klasy VII i VIII spotkali się z Polakiem mieszkającym ponad 30 lat w Stanach Zjednoczonych. Nasz gość opowiedział uczestnikom spotkania historię swojej emigracji.

      Pan Krzysztof przedstawił swoje losy używając wyłącznie języka angielskiego. Wspomniał o trudnym początku po przyjeździe do USA. Podkreślił również, że wytrwałą pracą udało mu się zostać żołnierzem armii amerykańskiej, a następnie ukończyć studia na popularnym kierunku, jakim jest informatyka. Na koniec uczniowie rozwiązali krótki quiz sprawdzający zrozumienie przedstawionych informacji. Dzięki spotkaniu mieli kontakt z żywym językiem. Mamy nadzieję, że spotkanie zmobilizuje ich do wytrwalszej pracy na zajęciach z języka angielskiego. Dziękujemy Panu Krzysztofowi za znalezienie czasu i przedstawienie w profesjonalny sposób swojej interesującej historii!

      Spotkanie zorganizowała Pani Renata Szymańska-Wnęk.

     • Martyna Błaż z klasy VII Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2023 w powiecie brzozowskim w Plebiscycie Sportowym NOWIN

     • W 64.Plebiscycie Sportowym NOWIN nasza uczennica - Martyna Błaż została Laureatką w kat. Najpopularniejszy Sportowiec Roku (kobieta) w powiecie brzozowskim.

      Gratulujemy!

      Uroczysta gala 64. Plebiscytu Sportowego Nowin odbyła się w piątek, 16 lutego w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Co roku wybierani są najpopularniejsi i najlepsi podkarpaccy sportowcy. To ogromne wyróżnienie i sukces Martyny - osoby utalentowanej w różnych dziedzinach, nie tylko sportowych.

     • Bal karnawałowy dla najmłodszych i karnawałowo-walentynkowa dyskoteka dla starszych

     • Na zakończenie karnawału Samorząd Uczniowski zaprosił przedszkolaków i uczniów z klas I-III na bal w krainie bajek i baśni. Starsi uczniowie bawili się na dyskotece.

      Było kolorowo i wesoło!!!

      Radosne zakończenie KARNAWAŁU. Rada Rodziców częstowała wszystkich pączkami, więc sił do tańca nie brakowało.

     • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

     • Zapisy do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi w Orzechówce w Zespole Szkół w Orzechówce odbędą się w dniach 1.02.2024 - 16.02.2024r.

      Obowiązek zapisu do oddziału przedszkolnego dotyczy dzieci 6-letnich, czyli urodzonych w 2018r.

      Do klasy I zapisujemy dzieci 7-letnie, czyli urodzone w 2017r.

      Proszę też o zapisy na zajęcia świetlicowe (dotyczy uczniów klas I-III).

      Podania, karty zapisu będą dostępne na stronie szkoły od 01.02.2024r., u wychowawców przedszkola na feriach, w sekretariacie szkoły po feriach.

      Wypełnione druki proszę składać do 16 lutego 2024r. u wychowawców przedszkola lub po feriach w sekretariacie.

     • Świąteczny występ zerówki

     • 26 stycznia dzieci z klasy "0" zaprezentowały przed przedszkolakami i uczniami z klas I-III swoje umiejętności taneczne. Dziewczynki zatańczyły do utworu "Maryjo, czy już wiesz?, a chłopcy do "Pastorłaki od serca do ucha". 

     • Koncert kolęd i pastorałek - podsumowanie półrocza

     • Polska posiada przywilej śpiewania kolęd do 2 lutego i ma w swoich zasobach liczne utwory wychwalające fakt przyjścia Bożego Syna na ten świat. Chcąc uwielbić Nowonarodzonego i zadośćuczynić tej pięknej tradycji wspólnego kolędowania, społeczność naszej szkoły z inicjatywy samorządu uczniowskiego zaprosiła w dniu 25 stycznia 2024 roku na koncert kolęd i pastorałek.

      Licznie przybyli goście: Pani Wójt Urszula Brzuszek, rodzice, dziadkowie oraz wszyscy, którzy znaleźli czas i chęci, mogli wsłuchać  się w dźwięki pieśni śpiewanych i granych na skrzypcach, gitarach oraz keyboardach przez utalentowanych uczniów naszej szkoły. W tle odgrywane były pantomimicznie przez uczniów klasy 6 scenki z jasełek: od zwiastowania przez spotkania pasterzy z aniołem oraz trzech królów z Herodem aż po przybycie wszystkich do szopki betlejemskiej. Bardzo nastrojowo zaprezentowały się dziewczynki w „Tańcu aniołów” z rozświetlonymi skrzydłami. Każda klasa (od zerówki do klasy ósmej) miała swoich przedstawicieli-artystów na scenie.

      Pomysłodawcami całości były panie – opiekunowie samorządu: Ewa Gurgacz, Bogusława Żak i Magdalena Zych, które w przygotowaniach wspierali także: Małgorzata Nykiel, Kamila Janusz i Zbigniew Kwolek. Dziękujemy.

     • Koncert kolęd i pastorałek

     • Samorząd Uczniowski na podsumowanie pierwszego półrocza zaprosił całą społeczność uczniowską na koncert kolęd i pastorałek. Godzina wychowawcza z muzyką, śpiewem i tańcem pokazała, że warto rozwijać swoje talenty i dzielić się nimi z innymi.

     • Pasowanie na czytelnika

     • "Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem."

      Kornel Makuszyński

       

      Dnia 25 stycznia 2024 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, przedstawili przygotowaną przez nich inscenizację. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę i jaki jest regulamin biblioteki.

      Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka tomem "Baśni" Andersena dokonała pasowania każdego z uczniów.

      Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej odgadywali bajkowe zagadki, które zadawali im uczniowie z klasy IV. Sprawdziły one ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książkę z programu „Mała książka - wielki człowiek” i długopisy, którymi będą zapisywać przeczytane książeczki.

      Życzymy samych przyjemnych chwil podczas przenoszenia się w piękny świat jaki oferują nam książki.

     • Realizujemy ogólnopolski program AKTYWNI BŁĘKITNI

     • 18 stycznia uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami  Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie oraz Policji w Jasienicy Rosielnej. Pogadanka została zorganizowana w ramach udziału szkoły w programie AKTYWNI BŁĘKITNI – Szkoła Przyjazna Wodzie.

      Spotkanie dotyczyło bezpiecznego zimowego wypoczynku i odpowiedzialnego zachowania się nad wodą w czasie ferii zimowych. Przedstawiciel Straży Pożarnej opowiedział uczniom jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie wypoczywać nad wodą zarówno w zimie jak i w okresie letnim, jak pomóc tonącym, jak udzielać im pierwszej pomocy oraz jak prawidłowo wezwać odpowiednie służby. Pokazano też sprzęt ratowniczy i zaprezentowano, jak zachować się w sytuacji gdy załamie się pod nami lód. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, a także osobiście mogli przymierzyć specjalne ubrania wykorzystywane do ratownictwa wodnego i obejrzeć pozostałe sprzęty używane do udzielania pomocy tonącym.

      Szkolnym koordynatorem programu jest P. Małgorzata Nykiel.

     • Korzystamy z uroków zimy.

     • Zima w pełni, aura sprzyjają ca, więc uczniowie z klasy drugiej zamiast wychowania fizycznego w sali spędzili radosne chwile na śniegu. Zabawa była przednia, więc dzieci z wielką niechęcią wracały do szkoły. Byłoby dobrze, gdyby tak aktywnie spędzały też czas po lekcjach...

     • Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

     • Zdrowych  spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

      radości z przebywania z najbliższymi oraz rodzinnego ciepła,

      zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

      życzą

      Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie Zespołu Szkół w Orzechówce

     • Spotkanie wigilijne w klasie VIII

     • Wigilia klasowa to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy składamy sobie życzenia świąteczne. Klasa 8 już po raz ostatni miała okazję zasiąść do wspòlnego stołu.

     • Klasowe spotkanie wigilijne u czwartoklasistów

     • 21 grudnia uczniowie spotkali się po raz ostatni w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia. To byl piękny czas życzeń, prezentów (w większości własnoręcznie robionych, zgodnych z zainteresowaniami obdarowywanego) i wspólnego kolędowania.

     • Klasa II przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia

     • Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w naszej szkole przedświąteczne przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Włączyli się w nie również najmłodsi uczniowie. Wspólnie dekorowali klasy, tworzyli piękne ozdoby, ubierali choinkę. Sprawdzali też swoje kulinarne umiejętności piekąc i dekorujac pierniczki. Nie zabrakło śpiewu kolęd, które można było usłyszeć nie tylko na lekcjach, ale na koncercie. zorganizowanym w klasach I - III. Wigilia klasowa była podsumowaniem tych wszystkich wspólnych przygotowań.

     • "Kartka dla Siostry, kartka dla Brata".

     • Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do akcji organizowanej przez Fundację Pro Spe. Wykonaliśmy kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi dla polskich Misjonarzy pracujących obecnie w ogarniętej wojną Ziemi Świętej. Pamiętamy o nich i życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.