• Laboratoria Przyszłości


    • Październik 2022
     • Październik 2022

     • 19.12.2022 09:30
     • To już kolejny miesiąc wykorzystywania sprzętu, zakupionego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie coraz pewniej czują się z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi.

     • @LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłości

      Październik 2022 w Zespole Szkół w Orzechówce

                     Poranne spotkania z programowaniem, pod opieką P. Małgorzaty Glazer,  są już stałym punktem tygodnia w środę i piątek.

      Nauczyciele w klasach I-III oraz na świetlicy wykorzystują dary jesieni, by rozwijać talenty plastyczne. W tym miesiącu klasa III, pod opieką wychowawczyni Pani Ewy Kwolek,  wykonywała  jesienne jeże z liści, mchu, szyszek, elementów z papieru. Do tego potrzebowali uniwersalnego kleju, by zrobić podstawę figurki oraz bezprzewodowych pistoletów do kleju, wkładów oraz wiele cierpliwości, by powstał kolczasty  jeżyk. Po kilku godzinach pracy wszyscy świetnie sobie radzili, a piękne jeżyki są dekoracją klasy.

      Na świetlicy wykorzystano zakupione igły, by czerwona jarzębina zamieniła się z przepiękne korale i bransoletki. Skupienie uwagi na tych zajęciach było ważną umiejętnością. Piękna jarzębina przyniesiona przez Panią Kamilę Janusz oraz jej cenne wskazówki i pomoc, sprawiły, że wszyscy z entuzjazmem pracowali.

      Uczestnicy świetlicy rozwijali także swoje umiejętności kulinarne. Wraz z Panią Bogusławą Żak wykonywali piękne i zdrowe kanapki. Do tego przydały się deseczki z projektu.

                     Na informatyce klasa III zapoznawała się z budową i działaniem długopisu 3D. Pan Roman Krupa dodatkowo pokazał przykładowe pracy i uczniowie pod jego nadzorem rozpoczęli swoją przygodę z nowoczesnym sprzętem. Indywidualna praca uczyła także skupienia, uwagi i dokładności.

                     Ciekawym i nowatorskim widokiem w naszej szkole jest pracująca drukarka 3D. Na informatyce w starszych klasach powstawały pierwsze wydruki na drukarce Banach School 3D - tym razem były to szablony do rysowania okręgów i gwizdki. Wydrukowane szablony służą jako pomocy dydaktyczne w klasach I-III.

                     Październik był miesiącem obfitującym w apele, akademie i uroczystości szkolne. Często wykorzystywano żelazko, deskę do prasowania, by strój na występy był idealny. Uczniowie pod czujnym okiem P. Małgorzaty Glazer i Kamili Janusz nabywali umiejętności, które będą im potrzebne w codziennym, domowym życiu.

      Sprzęt nagłaśniający, mikrofony oraz aparat fotograficzny był wykorzystany podczas:

      - Dnia Edukacji Narodowej (Małgorzata Nykiel, Ewa Gerlach, Kamila Janusz, Barbara Magusiak),

      - Dnia Patronów (Marta Krupa, Kamila Janusz, Małgorzata Nykiel, Barbara Magusiak),

      - Spotkania uczniów klasy VI z Posłem Adamem Śnieżkiem– absolwentem naszej szkoły,

      - Szkolnego Dnia Papieskiego (Anna Masłyk, Małgorzata Masłyk, Małgorzata Nykiel).

      Aparat fotograficzny wykorzystujemy do utrwalania wszystkich wydarzeń w życiu szkoły, np.: udział w zajęciach terenowych kl. IV w Nadleśnictwie Brzozów w ramach obchodów „Dnia Drzewa” (Bogusława Żak, Małgorzata Nykiel), realizacja działań w ramach akcji MEiN „Szkoła Pamięta” – kl. VII, VIII (Renata Szymańska-Wnęk, Kamila Janusz).

       

     • Wróć do listy artykułów
     • Program "Laboratoria Przyszłości"     •